Kas rašo scenarijus pasaulyje populiariems serialams?

Kultinio serialo „Daktaras Hausas“ scenarijaus autorius yra 45–erių metų amerikietis Bryanas Singeris. Nuo pat mažų dienų rašęs apsakymus ir piešęs komiksus, B. Singeris tapo diplomuotu filmų režisieriumi. Idėja sukurti netradicinio gydytojo personažą jam kilo stebint vienodus serialus apie ligonines. Pasak B. Singerio, juose visi herojai buvo beveidžiai ne tik dėl baltų ligoninės chalatų – jie neturėjo charakterio. „Mano daktaras yra toks vienintelis pasaulyje, todėl jį visi mėgsta“, – šypsosi serialo „Daktaras Hausas“ scenarijaus autorius.

„Nusivylusios namų šeimininkės“ – bene populiariausias serialas tarp viso pasaulio moterų. Be abejo, slapta jį pasižiūri ir ne vienas tūkstantis vyrų… Paradoksalu, bet scenarijų moterų dievinam serialui parašė 48–erių vyras Markas Cherry. Pasirodo, su mama gyvenantis vyrukas apie moteris žino kur kas daugiau nei galima numanyti. O visų herojų charakterio savybės yra ne iš piršto laužtos, bet menopauzę išgyvenusios jo mamos turėtos ir M. Cherry draugiškai padalytos visoms serialo herojėms…

Bene mistiškiausio ir labiausiai įtraukiančio serialio „Dingę“ scenarijaus autorius 41-erių Jeffrey Lieberis prisipažįsta nė pats nenutuokiantis, kaip ir kodėl atsirado scenarijus šiai fantazijai. „Tiesiog dauguma serialų yra nuspėjami nuo pat pradžių. Giliau pasikapsčius, galima netgi nuspėti kiekvieną seriją nuo pradžios iki pabaigos. Tikriausiai serialu „Dingę“ norėjau parodyti, kad niekas neaišku ir kuo toliau, tuo neaiškiau“, – šypsosi lakios vaizduotės vyrukas.

Būtų tikra nuodėmė nepaminėti serialo „Draugai“ kūrėjų Davido Krane‘o ir Martos Kauffman. Dabar jau per penktą dešimtį perkopusių scenarijaus autorių duetas sukūrė visų laikų mėgstamiausią situacijų komediją. Serialo tikslas buvo atskleisti jaunų, nepriklausomų žmonių problemas ir tarpusavio santykius pasitelkiant išraiškingus charakterius ir subtilų humorą. Abu scenarijaus autoriai atvirauja nesitikėję tokios sėkmės.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/zmones/naujiena/lietuva/kaip-gimsta-scenarijai-3-122714#ixzz3749Boudv